Ministr Rakušan: Policisté a hasiči dostanou mimořádné odměny

07.04.2022 9:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Vláda 6. dubna 2022 schválila návrh ministra vnitra Víta Rakušana na vyplacení odměn, jejichž výše se bude odvíjet od toho, kolik hodin konkrétní policista či hasič odsloužil během nouzového stavu nad rámec své pracovní doby.

Ministr Rakušan: Policisté a hasiči dostanou mimořádné odměny
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Vít Rakušan.

Od počátku konfliktu na Ukrajině a následného přílivu válečných uprchlíků do České republiky jsou policisté a hasiči významně zapojeni do řešení vzniklé krize. Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu však nemají nárok na proplacení 150 hodin přesčas. Ministr vnitra Vít Rakušan proto na dnešním jednání vlády prosadil uvolnění částky ve výši 108,6 mil. Kč z vládní rozpočtové rezervy, vyplacena bude příslušníkům Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR formou mimořádných odměn. Konkrétní výše odměny se bude odvíjet od skutečně odvedené práce, zohlední se tak právě služba vykonávaná přesčas.

„Bez enormního nasazení policistů a hasičů bychom krizi způsobenou válkou na Ukrajině nezvládli. Není ale možné, aby kvůli vyhlášenému nouzovému stavu svoji službu vykonávali zadarmo. Proto přicházíme s mimořádnými odměnami, které jim zadarmo odpracované přesčasy vynahradí,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Větrné elektrárny

Já proti nim ani nic nemám, ale myslíte, že u nás budou k něčemu? Že tu na ně jsou klimatické podmínky? Podle mě jich pár mít můžeme a máme, ale rozšiřovat je ve velkém myslím nebude mít žádný efekt, protože tu prostě ty podmínky pro jejich provoz nejsou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: Do systému DROZD jsme přidali nové funkce

12:12 Ministr Macinka: Do systému DROZD jsme přidali nové funkce

Ministr Macinka představil novinky a očekávání pro letošní turistickou sezónu.