Ministr Síkela: Jak připravit domácnost na zimu

12.08.2022 13:44 | Tisková zpráva
autor: PV

Úsporná sprchová hlavice, reflexní fólie za radiátory i správná izolace dveří a oken.

Ministr Síkela: Jak připravit domácnost na zimu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo seznam několika tipů a rad, jaká opatření mohou domácnostem pomoci snížit spotřebu energií v čele s plynem.

„Čím méně plynu spotřebujeme, tím méně ho budeme muset odebrat z Ruska. Proto jsou úspory energií významným prvkem naší obrany v energetické válce, kterou proti nám vede ruský diktátor Vladimir Putin,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Průměrná spotřeba domácností energie v Česku přepočtená na počet obyvatel, je skoro o 20 procent vyšší než průměr Evropské unie.

Největší potenciál pro snížení spotřeby plynu u domácností je v případě vytápění. „Na to domácnosti spotřebují zhruba 60 procent své celkové spotřeby energií. A v českých domácnostech je přitom měrná spotřeba energií na vytápění třetí nejvyšší v celé sedmadvacítce,“ dodává ministr Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trikolora: Stížnost Radě ČT na moderátora Martina Řezníčka

21:08 Trikolora: Stížnost Radě ČT na moderátora Martina Řezníčka

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k České televizi.