Ministr Síkela: Zrušili jsme horní hranici spotřeby plynu pro malé a střední podniky

02.11.2022 21:45 | Tisková zpráva
autor: PV

Nárok na zastropování cen energií budou mít nově sportovní organizace, veřejní zadavatelé, kulturní organizace a státní, krajské či obecní podniky. Platit bude na celou jejich spotřebu.

Ministr Síkela: Zrušili jsme horní hranici spotřeby plynu pro malé a střední podniky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Vláda dále zrušila hranici maximálního odběru plynu pro malé a střední podniky, na které bude strop ceny plynu platit. Strop se tedy bude vztahovat na všechny malé a střední podniky bez ohledu na roční odběr plynu.

Vláda aktualizovala nařízení, které stanovuje zastropování cen energií. Pro malé a střední podniky již není stanovena horní hranice roční spotřeby, na nižší ceny tak dosáhne více podniků. Platit pro ně bude 80 % zastropování z jejich nejvyšší spotřeby za posledních pět let. „Zrušili jsme horní hranici spotřeby plynu pro malé a střední podniky s tím, že jim zastropujeme 80 % z jejich nejvyšší spotřeby za posledních pět let. Díky tomu budou mít podniky s vyšší spotřebou, například sklárny, sportovní organizace a státní podniky, také energie za přijatelnější ceny,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Tyto subjekty budou mít povinnost předložit čestné prohlášení. „Chceme vyjít vstříc některým sklárnám či pekárnám, které sice odpovídají definici malého a středního podniku, ale spotřebu plynu mají vyšší než 4200 MWh ročně,“ dodává ministr Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …