Ministr Stanjura: K paušální dani se letos přihlásilo zhruba 32 tisíc živnostníků

20.01.2023 12:45 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k snižování byrokracie pro podnikatele

Ministr Stanjura: K paušální dani se letos přihlásilo zhruba 32 tisíc živnostníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Zbyněk Stanjura

Díky zdvojnásobení limitu paušální daně, což byl od začátku návrh z dlouhodobého programu ODS, se k paušální dani letos přihlásilo zhruba 32 tisíc nových živnostníků. Jedinou trvalou měsíční platbou v internetovém bankovnictví tak letos bude řešit své daně a odvody okolo 100 tisíc OSVČ.

Myslím, že paušální daň je přesně tím správným projektem symbolizujícím zjednodušení daňových povinností a méně byrokracie, na jehož rozšiřování i pro další skupiny podnikatelů bychom měli do budoucna pracovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

22:01 Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

Evropský parlament schválil svou pozici k nové legislativě o tzv. screeningu zahraničních investic. …