Ministr Stropnický: Hlavním nástrojem pro zvládnutí migrační vlny je efektivní ochrana vnějších hranic Schengenu

4.4.2016 6:30 dop.

Prioritní zajištění vnějších schengenských hranic, uzavření balkánské cesty a výměna informací, na tom se shodli ministři obrany devíti středoevropských a balkánských zemí.

Ministr Stropnický: Hlavním nástrojem pro zvládnutí migrační vlny je efektivní ochrana vnějších hranic Schengenu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Ministři obrany CEDC (Central European Defence Cooperation) - České republiky, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska - dnes jednali ve Vídni se svými kolegy ze Srbska, Makedonie a Černé Hory. Hlavním tématem byla uprchlická krize.

„Zatímco v EU se dlouho vedla spíše akademická debata, my neustále zdůrazňujeme, že hlavním nástrojem pro zvládnutí migrační vlny je efektivní ochrana vnějších hranic Schengenu. Dnes jsme se všichni shodli, že uzavření balkánské trasy a vracení uprchlíků do zemí původu jsou zásadní prvky zvládnutí migrační krize. Máme společný pohled na situaci, chceme spolupracovat a vyměňovat si informace. A pokud by plán A na spolupráci EU s Tureckem nevyšel, musíme mít připravenou alternativu, jak chránit zejména makedonskou hranici,“ uvedl po jednání ministr obrany Martin Stropnický.

„Všichni účastníci setkání přivítali rakouskou iniciativu a dohodli se, že do zasedáni ministrů obrany EU v polovině dubna připravíme společný dopis, ve kterém budou středoevropské státy a země ‚balkánské stezky? prezentovat silným hlasem svůj společný postoj, včetně návrhu konkrétních opatření,“ doplnil ministr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Státem posvěcená lichva a vládou tolerovaná zlodějna

16:50 Okamura (SPD): Státem posvěcená lichva a vládou tolerovaná zlodějna

Komentář na facebookovém profilu k exekutorským praktikám.