Ministr Toman: Jsme proti návrhu Evropské komise snížit prostředky na zemědělskou politiku

20.01.2019 14:58

Ministr zemědělství Miroslav Toman jednal v Berlíne s ministrem životního prostředí a zemědělství Saska Thomasem Schmidtem.

Ministr Toman: Jsme proti návrhu Evropské komise snížit prostředky na zemědělskou politiku
Foto: repro/ČT
Popisek: Miroslav Toman
reklama

Jednáním s ministrem životního prostředí a zemědělství Saska Thomasem Schmidtem v pátek ministr zemědělství Miroslav Toman zahájil návštěvu mezinárodního potravinářského, zemědělského a zahradnického veletrhu Internationale Grüne Woche v Berlíně.

„S panem ministrem Schmidtem jsme hovořili zejména o podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020. Zdůraznil jsem, že pro splnění všech cílů je potřeba zachovat její adekvátní rozpočet. Nesouhlasíme proto s návrhem Evropské komise snížit prostředky na zemědělskou politiku.  Podle navržené metody by byla Česká republika oproti ostatním členským zemím nejvíce krácena v obálce na rozvoj venkova a přišla by o více než 350 milionů euro,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman. V této souvislosti ocenil společný dokument Německa a Francie proti navrženému snížení rozpočtu na Společnou zemědělskou politiku (SZP).

Za jednu z priorit nové evropské politiky při jednání Miroslav Toman označil i zjednodušení. „Přesto obsahují legislativní návrhy řadu pravidel a oblastí, kde se obáváme velké administrativní zátěže. Naší dlouhodobou prioritou také je, aby zemědělci napříč celou Unií měli spravedlivé podmínky. Pravidla nové Společné zemědělské politiky musí zohledňovat specifika sektoru v jednotlivých členských státech. Proto odmítáme zavedení povinného zastropování přímých plateb a degresivity,“ uvedl ministr zemědělství Toman.

Veletrh Internationale Grüne Woche je určen odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům. Je také místem, kde se setkávají nejvyšší představitelé agrárního sektoru zemí západní, střední a východní Evropy. Každoročně výstavu navštíví kolem 400 tisíc návštěvníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Všechno nejlepší republiko – zůstaň suverénní a nezávislá!

12:12 Rozvoral (SPD): Všechno nejlepší republiko – zůstaň suverénní a nezávislá!

Dnes si připomínáme 102. výročí založení Československé republiky.