Ministr Toman: Voda je pro nás absolutní prioritou

23.03.2019 10:01 | Zprávy
autor: PV

Rekonstrukci, obnovu, odbahnění či stavbu více než 1200 rybníků a malých vodních nádrží podpoří v následujících třech letech Ministerstvo zemědělství (MZe) a Lesy ČR. Již nyní se také díky MZe každý den vybuduje půl kilometru nových vodovodů a kanalizací, v aktuálním programu to bude celkově přes 1000 kilometrů.

Ministr Toman: Voda je pro nás absolutní prioritou
Foto: repro/ČT
Popisek: Miroslav Toman

„Voda je pro nás absolutní prioritou, do konce volebního období plánujeme opravit, rekonstruovat či odbahnit 750 rybníků a malých vodních nádrží, dalších 100 postavíme úplně nových. Lesy ČR plánují ve stejném období 73 nových vodních nádrží a dalších 292 obnoví či opraví. Celkem je to 1215 rybníků za tři roky. Dalo by se tedy říct, že co den, to jeden rybník,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman s tím, že jen Ministerstvo dá na tyto investice zhruba 500 mil. Kč ročně.

Další peníze směřuje MZe na rozvoj veřejných vodovodů v obcích a napojení na systémy a vodní zdroje s dostatečnou kapacitou. V nejbližších letech na to má připraveno přibližně 6 mld. Kč.

„V současnosti každý den vybudujeme půl kilometru nových vodovodů a kanalizací, v aktuálním programu to bude celkově přes 1000 kilometrů. Ročně se díky tomu nově na veřejný vodovod či kanalizaci připojí 10 tisíc obyvatel,“ uvedl ministr Toman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.