Ministr Vojtěch: Cena ministra za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví

04.12.2021 19:37 | Tisková zpráva
autor: PV

Od roku 1986 si vždy 5. prosince připomínáme Mezinárodní den dobrovolníků, který má za cíl upozornit, jak moc významné a důležité jsou pro společnost dobrovolnické činnosti, a i samotní dobrovolníci.

Ministr Vojtěch: Cena ministra za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví
Foto: Repro Blesk.cz
Popisek: Ministr zdravotnictví v demisi, Adam Vojtěch

Za vyhlášením tohoto mezinárodního dne stojí Organizace spojených národů a připomínáme si ho také v České republice. Chtěli bychom společně s Vámi tento den oslavit a poděkovat všem, kteří se dobrovolnickým aktivitám ve svém volném čase věnují a také těm, kteří dobrovolnické programy zajišťují.

Události posledního roku a půl ukázaly, že dobrovolníci představují důležitý příspěvek ke zvládání pandemie onemocnění COVID-19, přesto však dobrovolnické aktivity nejsou zdaleka omezeny pouze na dobrovolnictví v mimořádné situaci. Ministerstvo zdravotnictví se věnuje otázce rozvoje dobrovolnictví ve zdravotnictví již delší dobu. Jedním z hmatatelných důkazů je realizace projektu „Efektivizace systému nemocniční péče v ČR prostřednictvím dobrovolnické činnosti“, který je spolufinancován Evropskou unií.

„U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků bychom rádi poděkovali všem dobrovolníkům a organizacím dobrovolnických programů působících ve zdravotnictví. Vaší potřebné práce si všichni velmi vážíme a těší nás, že ji budeme moci dále podporovat. A proto Ministerstvo zdravotnictví bude od příštího roku udílet cenu ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví, které bude spojeno s finanční odměnou a slavnostním udělením “, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…