Ministr Vojtěch: Stovkám pacientů usnadňujeme přístup k přístrojům

09.09.2018 19:17 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nový internetový portál zdravotnické techniky nemocnic, který připravilo ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky. Na adrese https://ztnemocnice.uzis.cz/ pacienti naleznou přehlednou mapu jednotlivých kategorií přístrojů a informace o jejich dostupnosti.

Ministr Vojtěch: Stovkám pacientů usnadňujeme přístup k přístrojům
Foto: archiv A. Vojtěch
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

„Doposud nikdo nevěděl, kde se jaká zdravotnická technika nachází. My jsme ji za posledních několik měsíců zmapovali a nabízíme pacientům její ucelený přehled. Pacient si tak může sám z pohodlí domova vyhledat, jaká nejbližší nemocnice od jeho bydliště má přístroj, který potřebuje pro své vyšetření,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Nový portál poskytuje veřejnosti ucelený přehled o výskytu zdravotnické přístrojové techniky v nemocnicích akutní péče na území ČR. Uživatelé si jeho prostřednictvím mohou zobrazit mapu přístrojů podle vybraného poskytovatele, kategorie přístroje, regionu nebo podle dostupnosti k bydlišti pacienta. „Kromě toho, že je to jeden z dalších významných kroků směrem k větší transparentnosti zdravotnictví, především tím usnadňujeme přístup k přístrojům stovkám pacientů,“ doplnil ministr Adam Vojtěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

6:02 Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.