Ministr Žák: Centrální registr vozidel bude provozován podstatně kvalitněji

02.12.2013 6:27

MD vypsalo otevřenou soutěž na provozovatele Centrálního registru vozidel.

Ministr Žák: Centrální registr vozidel bude provozován podstatně kvalitněji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr dopravy Zdeněk Žák.

Ministerstvo dopravy vybere budoucího provozovatele Centrálního registru vozidel v otevřeném výběrovém řízení. Soutěž určí také provozovatele infrastruktury pro dopravně-správní agendy úřadu. Obě výběrová řízení vypsalo MD v pátek 29. listopadu.

„Kromě toho, že soutěž bude poprvé otevřená, přináší řadu novinek. Očekáváme, že Centrální registr vozidel bude provozován podstatně kvalitněji a s vyšším uživatelským komfortem. Budeme chtít, aby byl registr připraven pružně reagovat na požadavky, které administrativu zjednoduší,“ uvedl ministr dopravy Zdeněk Žák.

Odhadovaná cena za čtyřletý provoz registru vozidel je 122 milionů korun. Zakázka na infrastrukturu pro provoz dopravně-správních agend bude mít objem 163 milionů korun. Konečnou cenu ale může dále snížit vypsaná soutěž. Výsledky tendrů by měly být známy zhruba do třech měsíců. Smlouva se současným provozovatelem registru vozidel, firmou ICZ, vyprší na konci března.

Úkolem nového provozovatele bude vylepšit Centrální registr vozidel tak, aby umožnil rychle zohledňovat požadavky dopravně-správních úřadů a dalších uživatelů systému. Registr by také měl plně vyhovovat kritériím nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Samotný systém i požadovaná infrastruktura zajistí možnost rozšiřovat v příštích letech elektronické služby úřadu. Od roku 2015 by například mělo být možné v jednom kroku provést registraci i odhlášení vozidla. Rozšířit by se měl také automatizovaný dohled nad STK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Aby celá republika viděla, čeho jsou schopni

0:08 Hašek (ČSSD): Aby celá republika viděla, čeho jsou schopni

Komentář na facebookovém profilu k 'happeningu' na Národní třídě v Praze