Ministryně Dostálová: Ministryně Maláčová už neví, na koho by svedla svoji vlastní neschopnost

12. 10. 2019 12:12

MMR, do kterého se ministryně Maláčová ostře opírala v Českém rozhlase, skoro jako jediné plní opatření proti chudobě. Cenové mapy MMR byly kolegům z MPSV předány už dávno.

Ministryně Dostálová: Ministryně Maláčová už neví, na koho by svedla svoji vlastní neschopnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj

„Místo, aby ministryně Maláčová řešila úpravu sociálních dávek, což je klíčový problém, kritizuje ty, kteří mají splněno. MMR navíc staví sociální byty a chystá zákon, který by zvýšil dostupnost bydlení. Co dokázalo za veřejné prostředky vybudovat a vyřešit MPSV? Co obce nejvíce trápí, je zrušení přechodného a trvalého pobytu. Paní ministryně Maláčová by možná měla útočit na resorty v gesci ČSSD. (ZDE.) Problémy sociálně vyloučených lokalit určitě nevyřeší taktika paní ministryně, tj. že nejlepší obranou vlastní nečinnosti je útok,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Ministerstvo pro místní rozvoj v polovině prosince roku 2018 předalo MPSV údaje o tržním nájemném realizovaném prostřednictvím realitních kanceláří. Data byla agregována za obce a města podle velikostních kategorií. Dále byla navázána spolupráce se Svazem měst a obcí ČR, který v rámci svých členských obcí zajistil provedení dotazníkového šetření, v rámci kterého byla zjišťována výše obecního nájemného, a to jak v běžných nájemních bytech, tak v bytech sociálních. Byla vypracována komplexní analýza s hodnotovými mapami za celou ČR. Struktura šetření byla konzultována v obou případech s MPSV, které si celý materiál převzalo a má k dispozici již od června.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

22:14 Zelení: Prosazujeme cenově i místně dostupnou kvalitní veřejnou dopravu pro všechny

Komentář na facebookovém profilu k celoevropskému sjezdu Zelených ve Finsku