Ministryně Dostálová: Na kybernetickou bezpečnost poskytl IROP už 1,4 miliardy

13.01.2020 5:35

K vyššímu zabezpečení informačních systémů veřejné správy přispívá také Integrovaný regionální operační program (IROP), který prostřednictvím výzvy „Kybernetická bezpečnost“ investoval 1,4 mld. Kč do celkem 55 projektů.

Ministryně Dostálová: Na kybernetickou bezpečnost poskytl IROP už 1,4 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj
reklama

„Podpora tak důležité oblasti je v současné době naprosto nutná,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Bezpečnost informačních systémů České republiky považuji za klíčový bod celkové bezpečnosti našeho státu. V připravovaném IROP 2021 – 2027 proto navrhujeme do této oblasti investovat nejméně dvakrát tolik financí v porovnání se současným IROP 2014 – 2020,“ dodala.

Největšími projekty jsou tři projekty fakultních nemocnic v Brně, Ostravě a Plzni. V jejich případě dosáhly investice dohromady téměř půl miliardy Kč. Kybernetická bezpečnost nemocnic patří mezi nejdůležitější oblasti pro zabezpečení ve veřejné správě, protože se přímo dotýká zdraví obyvatel.

Dalším klíčovým projektem je projekt Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost „Systém detekce kybernetických bezpečnostních incidentů ve vybraných informačních systémech veřejné správy“ za více než 86 mil. Kč, jehož předmětem je zavedení systému odhalování kybernetických bezpečnostních incidentů, který zvýší bezpečnost cílových sítí sledováním a analýzou síťového provozu a následnou detekcí podezřelých spojení detekovaných na základě korelovaných informací. Sledování síťového provozu bylo realizováno rozmístěním analyzátorů síťového provozu - sond do sítí tří cílových rezortů – Ministerstva financí, Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva spravedlnosti.

Podpořené projekty 10. výzvy IROP „Kybernetická bezpečnost" ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Diskriminovat občany by vláda neměla

15:39 Seďa (ČSSD): Diskriminovat občany by vláda neměla

Komentář na facebookovém profilu k omezování práv neočkovaných