Ministryně Dostálová: Pro ubytovací zařízení máme připraveny čtyři miliardy

19.01.2021 7:33 | Zprávy

Vláda ČR schválila program Ministerstva pro místní rozvoj COVID – Ubytování II, který pomůže jak hromadným ubytovacím zařízením (HUZ), tak individuálním ubytovacím zařízením (IUZ). Připraveny jsou pro ně téměř 4 miliardy Kč.

Ministryně Dostálová: Pro ubytovací zařízení máme připraveny čtyři miliardy
Foto: Screen ČT OVM
Popisek: Ministryně Dostálová v Otázkách Václava Moravce

Rozhodné období pro první výzvu je stanoveno v rozsahu 78 dnů připadajících na druhou vlnu omezení. Pro většinu IUZ je navržena paušální částka ve výši 200 Kč na pokoj a den. Výzva pro HUZ bude vyhlášena 25. 1. 2021 a pro IUZ 1. 2. 2021.

„Program COVID – Ubytování II jsme rozšířili o podporu malých ubytovacích zařízení, na která, stejně jako na hromadná ubytovací zařízení, vážně dopadají dlouhodobá protiepidemická opatření a jsou od podzimu víceméně uzavřena. Jejich význam pro trh služeb cestovního ruchu totiž není vůbec zanedbatelný, naopak představují významnou součást cestovního ruchu jak v regionech, tak ve velkých městech. Otevíráme tedy dva dotační tituly, jeden pro hromadná ubytovací zařízení a druhý pro individuální ubytovací zařízení,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

22:31 Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Apoleně Rychlíkové a příznivcům Motoristů.