„Strukturálně postižené regiony potřebují naši podporu. Zdravotnictví považuji za jednu z našich průřezových priorit, proto jsme vyjednali přesun části nevyužitých evropských prostředků z Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu rozvoje zdravotnictví v těchto krajích. V rámci výzvy Zvýšení kvality návazné péče Integrovaného regionálního a operačního programu mohou být ještě v tomto roce podpořeny náhradní projekty osmi nemocnic v Moravskoslezském kraji a pěti nemocnic v kraji Ústeckém v celkové částce zhruba 800 milionů korun. Dalších 1,1 miliardy korun poputuje na náhradní projekty ve zbývajících krajích. Karlovarský kraj už realizoval tři projekty,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
„Strukturálně postižené kraje se potýkají s mnoha problémy, které ovlivňují obyvatele těchto regionů. Jedná se například o zhoršené životní prostředí, práci v těžkém průmyslu, horší dopravní obslužnost, vyšší míru chudoby obyvatel. Také dostupnost odpovídající zdravotní péče je nižší. Tyto regiony logicky trpí nejvíce v celé České republice odlivem obyvatel, především mladých a kvalifikovaných osob. Jednou z motivací pro život v těchto krajích jsou také kvalitní veřejné služby“, komentuje situaci Gabriela Nekolová, národní manažerka programu RE:START z Ministerstva pro místní rozvoj.
V Karlovarském kraji byly v rámci výzvy Zvýšení kvality návazné péče již podpořeny dva úspěšné projekty Karlovarské krajské nemocnice a.s. a jeden projekt NEMOS SOKOLOV s.r.o., mezi něž byla rozdělena částka za téměř 196,1 milionů korun. Došlo zde například k modernizaci návazné péče v Nemocnici Sokolov a k přístrojovému vybavení Karlovarské nemocnice.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV