Ministryně Dostálová předala ceny nejlepším vesnicím v Olomouckém kraji

02.08.2019 5:36

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová včera v Bělotíně předala ceny krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 v Olomouckém kraji. Ministerstvo pro místní rozvoj je totiž tradičním vyhlašovatelem této oblíbené soutěže. Během své pracovní cesty navštívila také hospic Strom života v nedalekém Novém Jičíně v Moravskoslezském kraji, kde se seznámila s tamními službami.

Ministryně Dostálová předala ceny nejlepším vesnicím v Olomouckém kraji
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

„V letošním roce běží již pětadvacátý ročník soutěže Vesnice roku. Toto číslo a vysoký počet přihlášených obcí, každoročně jich je přes 200, ukazuje, že soutěž má smysl. Dnes jsem se zúčastnila předání hlavních cen krajského kola v Olomouckém kraji, které vyhrál Bělotín. Samozřejmě jsem neodolala a s panem starostou Eduardem Kavalou jsem se obcí prošla, ukázal mi zdejší zajímavosti. Takže všem vítězům ještě jednou gratuluji a držím pěsti v celostátním kole,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Na vyhlašovacím ceremoniálu ministryně Klára Dostálová předala hned několik cen. Zlatou cihlu v programu obnovy venkova získaly obce Partutovice za objekt Maršálkova větrného mlýna, obec Grymov za objekt Obecní stodoly a Býškovice za objekt Obecního domu. Modrou stuhu za společenský život si odnesla obec Vrchoslavice a hlavní Zlatou stuhu, za vítězství v krajském kole, již zmiňovaný Bělotín, který společně s ostatními krajskými finalisty postupuje do celostátního kola.

Vesnice roku vyvrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola, které se uskuteční v 14. září v rámci Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti vyšlou do boje o senátorské křeslo v obvodě Brno-město zakladatele strany

4:33 Piráti vyšlou do boje o senátorské křeslo v obvodě Brno-město zakladatele strany

Zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek získal v primárních volbách podporu Krajského fóra P…