Ministryně Maláčová: Jesle nesmí být luxus jen pro bohaté

16.03.2021 21:21

Komentář na facebookovém profilu k jednání Komise pro postavení žen OSN

Ministryně Maláčová: Jesle nesmí být luxus jen pro bohaté
Foto: Screen ČT24
Popisek: Ministryně Jana Maláčová na tiskové konferenci

Pandemie zasadila tvrdou ránu oborům, ve kterých pracují nejčastěji ženy – cestovní ruch, služby, kultura apod. Nemluvě o maminkách na rodičovské nebo samoživitelkách, které se snaží si přivydělat. Kromě osekaných zaměstnaneckých výhod jsou mezi prvními na řadě při propouštění!

Ale jak z toho ven? Kromě zvládnutí pandemie je řešením podpora dostupné předškolní péče, aby ženy měly větší šanci vrátit se do práce, i když pečují o malé děti. Musíme mít větší nabídku částečných úvazků, dostatek míst v jeslích i školkách. A hlavně, jesle nesmí být luxus jen pro bohaté! Proto jsem chtěla sdílená pracovní místa a teď usiluju o jesle, za které se nebude platit 10 tisíc.

A co už nemá mít v moderní společnosti místo, je dělení práce na „typicky mužskou“ a „typicky ženskou“, a s tím související rozdíly ve finančním ohodnocení.

Tohle všechno a další dopady pandemie na rovnost žen a mužů se dnes řešilo na jednání Komise pro postavení žen OSN. Akce byla, jak jinak, on-line.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zimola (Z 2020): Aktuální starosti starosty? Obchvat města

6:03 Zimola (Z 2020): Aktuální starosti starosty? Obchvat města

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k obchvatu