Ministryně Maláčová: Jesle nesmí být luxus jen pro bohaté

16.03.2021 21:21

Komentář na facebookovém profilu k jednání Komise pro postavení žen OSN

Ministryně Maláčová: Jesle nesmí být luxus jen pro bohaté
Foto: Screen ČT24
Popisek: Ministryně Jana Maláčová na tiskové konferenci

Pandemie zasadila tvrdou ránu oborům, ve kterých pracují nejčastěji ženy – cestovní ruch, služby, kultura apod. Nemluvě o maminkách na rodičovské nebo samoživitelkách, které se snaží si přivydělat. Kromě osekaných zaměstnaneckých výhod jsou mezi prvními na řadě při propouštění!

Ale jak z toho ven? Kromě zvládnutí pandemie je řešením podpora dostupné předškolní péče, aby ženy měly větší šanci vrátit se do práce, i když pečují o malé děti. Musíme mít větší nabídku částečných úvazků, dostatek míst v jeslích i školkách. A hlavně, jesle nesmí být luxus jen pro bohaté! Proto jsem chtěla sdílená pracovní místa a teď usiluju o jesle, za které se nebude platit 10 tisíc.

A co už nemá mít v moderní společnosti místo, je dělení práce na „typicky mužskou“ a „typicky ženskou“, a s tím související rozdíly ve finančním ohodnocení.

Tohle všechno a další dopady pandemie na rovnost žen a mužů se dnes řešilo na jednání Komise pro postavení žen OSN. Akce byla, jak jinak, on-line.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

13:00 SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

Zablokovanou situaci v Praze se snažila koalice SPOLU vyřešit nabídkou všech silových resortů v Radě…