Celkem 74 604 207 Kč ušetřilo Ministerstvo práce a sociálních věcí v roce 2014 na provozních výdajích. Ve srovnání s rokem 2013 se tak největší úspory podařilo dosáhnout u telekomunikačních služeb, nájemného a plynu.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová
reklama
Zatímco v roce 2013 činily celkové provozní výdaje téměř 843 milionů korun, loni to bylo 768 milionů. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo proměnit atmosféru na ministerstvu. Za pravicových vlád TOP09 a ODS byly zdroje ministerstva často využívány neefektivně a netransparentně. V současnosti se snažíme peníze na provoz chodu úřadu šetřit a využívat je smysluplněji,“ říká ministryně Marksová.
Resort nejvíc ušetřil na službách telekomunikací a radiokomunikací (přes 19 milionů korun). Na nájemném se v roce 2014 zaplatilo o téměř 18 milionů korun méně než v roce předchozím a úspora u plynu přesáhla 16 milionů korun.
To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.