Ministryně Marksová: Zaměstnanci ÚP ČR se už nemusí bát napjatého přelomu roku

23.12.2014 17:16

Ministerstvo práce a sociálních věcí uzavřelo dne 22. 12. 2014 dílčí obchodní smlouvy se společností OK system na období 2015 až 2016. Smlouvy tak umožňují pokračování zpracovávání dávek a výplaty dávek státní politiky zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek prostřednictvím informačního systému společnosti OK system. Na další dva roky je tak smluvně zajištěn provoz a nezbytný vývoj informačního systému.

Ministryně Marksová: Zaměstnanci ÚP ČR se už nemusí bát napjatého přelomu roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová
reklama

„Na jaře letošního roku jsme prezentovali, že učiníme vše proto, abychom stabilizovali situaci v oblasti IT MPSV. Mezi kroky vedoucí ke stabilizaci patří kromě vyhlášení výběrových řízení na dodavatele agendových systémů i uzavření souboru dílčích obchodních smluv na provoz a vývoj informačního systému společnosti OK system na přechodnou dobu dvou let,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

V letech 2012 a 2013 část výplaty dávek zajišťovala společnost Fujitsu Technology Solutions. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil v prosinci 2013 své dřívější rozhodnutí o porušení zákona při zadávání veřejných zakázek a pravomocně zakázal plnění smluv této společnosti. Tím nastaly krušné chvíle zaměstnancům Úřadu práce ČR (ÚP ČR), kteří museli přejít ve velmi krátké době zpět k OK aplikacím. Společnost OK system tak od ledna 2014 opět zajišťuje výplatu dávek státní politiky zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek prostřednictvím svého informačního systému – tzv. OK
aplikací v plném rozsahu.

„Zaměstnanci Úřadu práce ČR se již nemusí obávat toho, že budou mít napjatý přelom roku 2014 a 2015. Věřím, že tentokrát stráví klidné vánoční svátky a vstup do nového roku. Další předpokládaná změna se plánuje až za 2 roky, tedy k 1. 1. 2017,“ říká Iva Merhautová náměstkyně ministryně pro informační technologie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

7:33 Hejtman Půta: Příjmy u obcí budou nižší o 1 100 korun na jednoho obyvatele

Komentář na facebookovém profilu k dopadům kompenzačního bonusu