Ministryně Šlechtová: Summit OSN je jasným úspěchem

01.10.2015 12:43

V New Yorku právě skončil summit OSN týkající se nové agendy udržitelného rozvoje na období do roku 2030. Za Českou republiku se akce zúčastnila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministryně Šlechtová: Summit OSN je jasným úspěchem
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Při následném setkání hlav států nad tématem genderové rovnosti reprezentovala v zastoupení prezidenta republiky. Důležité jsou také výsledky bilaterálních jednání.

V rámci 70. zasedání Valného shromáždění OSN se v New Yorku konalo setkání vrcholných představitelů států a vlád k genderové rovnosti a posílení postavení žen. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová na jednání, kam měli přístup pouze hlavy států, reprezentovala Českou republiku místo pana prezidenta.

Ministryně Šlechtová absolvovala během summitu i mnoho významných bilaterálních setkání. Předmětem byla zejména připravovaná  regionální konference OSN „Evropský Habitat“, kterou bude hostit Česká republika na jaře 2016 v Praze. Právě jednání ministryně Šlechtové s generálním tajemníkem OSN pro bydlení Joanem Closem přesněji definovalo témata pražské konference.

„Hlavním tématem konference, na kterou dorazí na 4 000 hostů z 56 států severní polokoule, bude bydlení v životaschopných městech, ale je potřeba řešit i zcela aktuální problémy i ve vztahu k silné migrační vlně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

„Evropský Habitat“ bude jednou z nejvýznamnějších akcí pořádaných OSN k tématu bydlení. Ministerstvo pro místní rozvoj má její přípravu na starost. Svým zaměřením se tato akce v Praze stane jednou z prvních mezinárodních aktivit OSN zaměřených na plnění nově schválených cílů udržitelného rozvoje, k nimž se minulý týden zavázaly všechny členské státy OSN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.