Ministryně Šlechtová: Vývoj jde kupředu a my musíme nabídnout takové technologie, které budou srozumitelné

07.04.2016 4:29 | Zprávy
autor: PV

Ministryně Karla Šlechtová tento týden na slavnostním zahájení uvítala účastníky na devatenáctém ročníku dvoudenní konference Internet ve státní správě, která se koná v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jedna z největších akcí tohoto druhu v Evropě se koná také pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj. Hlavním tématem konference je problematika spojená s eGovernmentem a elektronickými systémy ve veřejné správě.

Ministryně Šlechtová: Vývoj jde kupředu a my musíme nabídnout takové technologie, které budou srozumitelné
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Tato konference představuje jedinečnou platformu, na které může státní správa prezentovat veřejnosti své nejnovější poznatky a inovace z oblasti elektronické podpory vedení státní správy a samosprávy. Jde o jednu z nejvýznamněji podporovaných oblastí nejen ze strany Vlády ČR, ale i ze strany evropských institucí. e-Government je v současnosti důležitým nástrojem veřejné správy. Poskytuje všem uživatelům možnost přehledného a transparentního pole pro správu veřejných zájmů. Česká republika musí I v této oblasti nadále postupovat progresivně,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Konference ISSS, jejíž součástí je i mezinárodní konference V4DIS (Visegrad Four for Developing Society), je již řadu let věhlasnou komunikační a prezentační platformou pro všechny subjekty veřejné správy, odborníky i dodavatele technologií a služeb, kteří se podílejí na informatizaci společnosti a rozvoji e-Governmentu. Ministerstvo pro místní rozvoj prezentuje na konferenci například aktuální systém nastavení pravidel pro čerpání evropských dotací v programovém období 2014-2020 a aplikaci MS2014+, která zjednodušuje proces podávání žádosti o dotaci a usnadní tak žadatelům cestu k realizaci projektu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…