Míth (ODS): Bojujme i proti malým blbostem vlády. „Dobrotrusné“ zákony nás ohrožují

21.02.2017 14:50 | Zprávy

Tak nám už několik měsíců platí zákon přikazující o svátcích uzavřít prodejny větší než 200 metrů čtverečních. Jeden z řady mnoha zákonů, které rychle za sebou ubírají naší svobodu.

Míth (ODS): Bojujme i proti malým blbostem vlády. „Dobrotrusné“ zákony nás ohrožují
Foto: ODS
Popisek: Jaroslav Míth

Od jiných omezujících, přikazujících a nakazujících zákonů se trochu liší. Zatímco o zákazu kouření v putykách se bouřlivě diskutuje celá léta, šikanování živnostníků je socialistický evegreen, tak za zákazem prodeje o některých státních svátcích nikdo silný ani nestál! Při vší úctě, odborový svaz pokladních ani církev dnes nemůžeme považovat za silné politické hráče. Zdá se, že jde o další ze série „dobrotrusných“ zákonů, zdánlivě spadlých jaksi odnikud.

A jaké že byly ty vznešené důvody pro jeho přijetí? Odpočinek pracujících nebo dodržování Desatera?

Ano, ve středověku to bylo jiné. To bylo málo feudálů, málo farářů a velmi, velmi mnoho poddaných zemědělců. Ti žili rytmem ročních období a týdne. A bylo správné, že církev prosazovala volnou neděli a nějaké ty církevní svátky už proto, aby někteří feudálové své poddané nesedřeli z kůže. A kostel byl tehdy také jedinou kulturní institucí – písmo, výtvarné umění, předčítání, zpěv, hudba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregor (Motoristé): Neziskovky ve školách?

14:04 Gregor (Motoristé): Neziskovky ve školách?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na působení politických neziskových organizací ve školá…