Míth (ODS): Jaké důležité poselství nám posílají nepokoje v Saské Kamenici?

10.09.2018 9:09 | Zprávy
autor: PV

Pokud vláda nehraje s lidmi fair, bude mít průšvih. Situace v Saské Kamenici to velmi dobře ukazuje. Zamlčování reality ve prospěch jakékoli ideologie nepřináší nic jiného než zmar a frustrace.

Míth (ODS): Jaké důležité poselství nám posílají nepokoje v Saské Kamenici?
Foto: ODS
Popisek: Jaroslav Míth

Když se tyto negativní emoce nahromadí a pohár trpělivosti přeteče, lidé se začnou bouřit. Od zatáčku migrační krize jsou odpůrci liberální přistěhovalecké politiky označování za xenofoby a nacisty. To samé platí o těch, kteří kritizuji ideologii multikulturalismu.

Kancléřka Merkelová od začátku přijala roli politika, který před problémy strká hlavu do písku. Ještě máme všichni v živé paměti její slogan „My to zvládneme“. Jenže Německo to očividně nezvládá. Jak by se tvářili obyvatelé České republiky, kdyby jim vláda do země pustila stovky tisíc migrantů, o kterých neví vůbec nic? Jak by lidé v Praze, Olomouci či Brně reagovali na případy vražd a znásilnění, které by úřady bagatelizovaly či úplně zamlčovaly?

O něco podobného se snažily také úřady v Saské Kamenici po ubodání pětatřicetiletého Němce. Ačkoli policie od začátku věděla, že hlavními podezřelými jsou Iráčan a Syřan, směrem k veřejnosti mlčela. Nedivím se, že tento přístup již nehodlá německá veřejnost tolerovat. Případy vražd a znásilnění, za které nesou odpovědnost migranti, kteří měli být dávno deportováni, nejsou už bohužel ojedinělé. To samé lze říci o dalších negativních projevech, které souvisí s „hrrr“ přistěhovaleckou politikou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…