Míth (ODS): Sorosuv VUML k nám určitě nepatří

26.04.2017 22:30

Nedávno jsme se z úst ministra financí Andreje Babiše a prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dozvěděli, jak moc by bylo fajn mít u nás Středoevropskou univerzitu Georga Sorose. Jen to ne.

Míth (ODS): Sorosuv VUML k nám určitě nepatří
Foto: ODS
Popisek: Jaroslav Míth
reklama

Údajně „supr“ vzdělávací institut založil Soros zkraje devadesátých let a v Maďarsku ho má premiér Viktor Orbán i celá vláda plné zuby. Ani se moc nedivím. Která vláda na světě má radost z toho, když má v zemi instituci, která chrlí zideologizované lidi, jejichž zájmem je podkopávat demokratický systém přes bohulibé neziskovky placené miliardářem Sorosem?

Aby mi bylo dobře rozuměno. Nemám nic proti existenci neziskového sektoru, jako důležité součásti fungování občanské společnosti. Jsem mimo jiné starostou Sokola, který jako nezisková organizace hospodaří. Jsem ale proti takovým „neziskovkám“, které vznikají účelově jenom pro to, aby vysávaly peníze z veřejných rozpočtů, a poté paradoxně proti tomuto systému brojily.

Levicová média, neziskovky, aktivisté a američtí demokraté Sorose milují. Samozřejmě hlavně proto, že jim dává peníze na jejich prapodivné projekty, ondy zase na demonstrace za práva žen, etnických či sexuálních menšin. Lhostejno, jestli se konají ve Spojených státech Amerických, ve Francii či v Austrálii. Jak jde o šíření levicové agendy, tak americký filantrop maďarského původu nešetří penězi.

Sorosem financované organizace mají přístup do liberálních médií i nejvyšších pater politiky. Na druhou stranu ty nevládní neziskové organizace, které nefinancuje podnikavý muž a úspěšný spekulant Soros, jako kdyby vůbec nebyly. Své o tom vědí i tuzemské neziskovky.

Aspoň máme jasno. A jasno může mít každý, kdo se podíval na studijní obory údajně skvělé Středoevropské univerzity. Já jsem tak učinil. Absolventi školy jsou předurčeni k tomu, aby za státní peníze šířili utopickou ideologii multikulturalismu, genderu, údajnou politickou korektnost a další levicové nesmysly v neziskových organizacích. Soudný člověk opravdu nemůže takovouto školu vítat s otevřenou náručí. Už takto přitom český stát posílá do neziskového sektoru miliardy korun ročně.

Skutečně tedy potřebujeme, aby u nás působila univerzita, která bude ročně chrlit ideologicky zocelenou „pomocnou sílu“ do neziskového sektoru? Středoevropská univerzita George Sorose snese srovnání s takzvanou Vokovickou Sorbonnou, tedy VUML (Večerní univerzita marxismu-leninismu), kde za komunismu studovali prověření straničtí kádrové. Náplň studia byla ryze ideologická a její absolventi nemohli své nabité pseudoznalosti uplatnit ani na tak deformovaném pracovním trhu, jakým byl ten komunistický.

Děsí mě, že si toho pánové Babiš a Drahoš, aspiranti na dvě nejvyšší státní funkce v zemi, nejsou vědomi. Už takhle je český vzdělávací systém zahlcen nesmyslnými obory, jejichž absolventi se mimo neziskový sektor nemají šanci uplatnit. Pozváním Středoevropské univerzity do Prahy bychom českému školství zasadili další těžkou ránu. A nejenom školství. Bohatě totiž stačí, na kolik Sorosem financované subjekty negativně ovlivňují naši realitu už nyní.

Jaroslav Míth

Psáno pro blog.idnes.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak

7:35 Schwarzenberg: S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům jednání sjezdu ČSSD