Opravdu bych očekával, že „dělat tady pořádek“ nebude zrovna aktivní člen předlistopadové KSČ a spolupracovník StB Andrej Babiš. Ať už spolupracoval vědomě či nevědomě. Ale stěží si představit, že by tehdejší režim na pravidelné zahraniční služební cesty posílal neprověřený kádr.
Stejně jako mnoho Němců po druhé světové válce, a mnoho voličů a členů KSČ po roce 1989, nechtělo připustit svůj omyl, také příznivci Andreje Babiše jsou slepí a hluší k pokleskům svého idolu. Předsedovi ODS by neprošla v médiích a na veřejnosti ani desetina toho, co denně prochází zakladateli Hnutí ANO. Babiš se ale vždy uměl dobře orientovat. Po revoluci dal vale svým komunistickým idejím a vrhl se střemhlav do bouřlivého světa kapitalismu.
Za velmi podezřelých okolností zprivatizoval podnik svého někdejšího zaměstnavatele PZO Petrimex, který se stal základem pro dnešní mamutí podnik Agrofert. Ani investigativním novinářům těch nejzvučnějších jmen se nepodařilo vypátrat bližší informace o tom, kdo celou tuto privatizaci financoval. Jestli to byly nějaké ulité peníze KSČ, půjčka z Ruska nebo peníze od arabských přátel. Nad všemi těmito důležitými body se zavřela neprostupná černá tma.
Ale i samotné spekulace přece v období po roce 1989 zametly s několika vládami i kariérami ministrů a premiérů. Příznivci Babiše však svému guru vše odpouštějí a jakékoli další obvinění považují jen za součást kampaně proti jeho osobě. A Babiš své ovečky samozřejmě nezklame. EET zavedl, protože tady „všetci kradnú“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV