Vláda je úspěšná a sociální demokracie v ní plní důstojnou roli a plní vzhledem k okolnostem maximum možného. Jenže opozici to není dost, vláda prý projídá zítřky a nešetří. Ano, to je snadné říct. Ale ukázat, kde vzít peníze navíc, to už se nikomu nechce. Cesty jsou jen dvě: snížit výdaje nebo zvýšit příjmy. Sociální demokracie navrhuje zvýšení příjmů státního rozpočtu například sektorovou daní. Zatím se tomuto návrhu nedostává slechu.
To ale nemění nic na tom, že Česká republika má prorůstové rozpočty, ačkoliv stále navrhované jako deficitní. Jsou ale poměrně plné investic, což je dobře. Je potřeba v době růstu ekonomiku dál a dál roztáčet a peníze investovat a zároveň umožnit lidem v naší zemi, aby i oni měli dostatek peněz a nebáli se je utrácet a tím hýbat ekonomikou. Kromě investic vládních je pak potřeba podporovat právě spotřebu domácností, a to například zvyšováním důchodů nebo růstem minimální mzdy. Splnění obou těchto cílů má za úkol sociální demokracie a úspěšně jej opakovaně plní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV