Mračková Vildumetzová (ANO): Opozice se opět pokusí odvolat radního Jindřicha Čermáka

26.02.2023 11:17

Pondělní zasedání zastupitelů Karlovarského kraje bude opět vyostřené. Opozice se totiž nehodlá vzdát svého požadavku na výměnu radního pro školství Jindřicha Čermáka (Piráti), který nezvládá svoji práci.

Mračková Vildumetzová (ANO): Opozice se opět pokusí odvolat radního Jindřicha Čermáka
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

„Na lednovém zasedání zastupitelstva jsme požádali koalici, aby radního Čermáka odvolala z funkce a nahradila schopnějším a pracovitějším politikem,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského klubu Jana Mračková Vildumetzová (ANO). 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 47833 lidí

Opozice je v otázce výměny radního Jindřicha Čermáka jednotná a vedle zastupitelů hnutí ANO požadují jeho výměnu i zástupci několika dalších politických stran a hnutí. „Radní Čermák dlouhodobě nezvládá svoji práce a navíc se na veřejnosti prezentuje naprosto nevhodným chováním. Jsme přesvědčeni, že současná vládnoucí koalice má ve svém středu politika, který by dokázal funkci radního pro školství vykonávat daleko lépe a zodpovědněji,“ doplňuje Erik Klimeš (ANO), krajský zastupitel a člen školského výboru.

Kritika opozičních politiků se na hlavu radního Čermáka snáší dlouhodobě a většina z nich si nedovede představit, že by tuto funkci zastával až do konce volebního období. „Od požadavku na výměnu radního Čermáka neustoupíme. Školství je jedním z nejpalčivějších problémů našeho regionu a potřebuje silného, schopného a erudovaného politika, který mu bude rozumět, bude mít vizi a hlavně bude pracovat. To se o současném radním rozhodně říci nedá,“ doplňuje starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

Radní Jindřich Čermák je v posledních týdnech velmi kritizován za snahu uzavřít plavecký bazén v Domově mládeže v Karlových Varech Drahovicích. Tato otázka se na základě velmi nekompromisního postoje opozice začala řešit ve vedení celého kraje a podle posledních informací by měl být provoz bazénu zachován. I to je ale důsledek toho, že radní zodpovědný za tuto problematiku ji vyřešit sám nedokázal a nedokáže. V minulosti navíc Čermák čelil výtkám ohledně podivného náborového projektu pro získání učitelů, který zastupitelé odmítli podpořit, ale peníze v rozpočtu jsou schválené.

„Od posledního zasedání zastupitelstva uběhl měsíc a my věříme, že nám na pondělním jednání zastupitelstva hejtman Petr Kulhánek (STAN) sdělí, jak náš požadavek na výměnu radního Jindřicha Čermáka řeší nebo vyřešil,“ dodal starosta Chebu Jan Vrba (ANO) s tím, že pokud otázku výměny radního pro školství koalice nevyřešila, budou opoziční zastupitelé opět požadovat jeho okamžité odvolání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

12:04 Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

To, že euro nelze udržet v tak rozdílných ekonomikách, jako je Německo, Rumunsko nebo Řecko, se vědě…