Mrvka (ČSSD): Hájí Starostové ještě vůbec starosty?

02.08.2017 18:23

Koalice Lidovců se Starosty a Nezávislými již patří minulosti a STAN bude chtě nechtě v následujících volbách do Poslanecké sněmovny kandidovat samostatně.

Mrvka (ČSSD): Hájí Starostové ještě vůbec starosty?
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Jindřichova Hradce Ing. Stanislav Mrvka (ČSSD)
reklama

Peníze jsou vždy důležité a sponzoři politických stran jsou téměř nedostatkové zboží, což platí ve volební kampani dvojnásobně. Neotočí miliardář D. Dědek, který se rozhodl STAN podporovat, kormidlo hnutí od problémů starostů směrem k jiným cílům. Nepřiblíží se hnutí příliš politice Andreje Babiše? Budou dnešní Starostové v budoucnu ještě vůbec hájit starosty?

Odhlédneme-li od skutečnosti, že si Starostové od počátku působení na politické scéně neprávem uzurpovali používání slova „starosta" a vystupovali tak, jakoby v České republice jiné starostové ani neexistovali, přeci jen jsme v průběhu let s nimi nalezli společnou řeč i my – starostové a primátoři sociální demokracie. STAN byl vždy naším politickým soupeřem, kterého jsme si však dokázali i vážit, neboť jistým způsobem skutečně hájil zájmy komunálních politiků, i když nikoliv všech a často „zprava". Za všechna témata, která STAN do diskuse vznesl, a kdy jsme neměli shodný názor, zmiňme rozpočtové určení daní, či v době nedávno minulé revizi domovského práva, na kterou jsme reagovali před několika týdny na našich webových stránkách komunal.cssd.cz.

Obáváme se, že navázání STAN na penězovod D. Dědka s sebou může přinést rovněž názorovou změnu, či dokonce změnu celého směřování STAN, a komunální sféra již pro toto hnutí nemusí být nejdůležitější. Co by pak věcně hnutí Starostové a Nezávislí vlastně hájilo je zcela neznámé a matoucí. Nechce jen miliardář Dědek využít stále ještě poměrně známou platformu ke svým vlastním cílům, které nakonec nebudou mít s městy a obcemi nic společného? Nedochází k druhému odcizení slova „starosta", tentokráte však s velkým počátečním písmenem? Nedočkáme se podobné privatizace STAN, k jaké došlo v hnutí ANO? Autentický STAN nám starostům a primátorům za ČSSD bude v budoucnu chybět, pokud by zanikl. Je si současné vedení STAN vědomo všech rizik? Neplatí zde ono okřídlené, koho chleba jíš, toho píseň zpívej?

Stanislav Mrvka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Mediální rady - klid na práci

17:30 Štěpánek (Trikolóra): Mediální rady - klid na práci

Víte, co nejvíc vadí většině členů všech těch našich mediálních rad, co jich jen máme? Když se o nic…