Munzar (ODS): K demokracii patří respekt k soukromému vlastnictví

09.05.2023 17:17 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úvahám o finančním postihu majitelů neobsazených bytů

Munzar (ODS): K demokracii patří respekt k soukromému vlastnictví
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Pokuty nebo vyšší daně za neobsazený byt? V žádném případě. K demokratické společnosti patří respekt k soukromému vlastnictví, na který si člověk vydělal a peníze zdanil. Život může přinést spoustu situací, kvůli kterým svůj byt nevyužívá, například může být dočasně pracovně v zahraničí. Proto jsou podobné úvahy nepřijatelné.

Takto jsem odpověděl na jednu z mnoha otázek v podcastu Ranní brífink HN, více najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak te´d v tém mám chaos., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseArnold Rimmer , 09.05.2023 17:54:57
Znamená to, že bylo špatné krást ruským oligarchům jachty a zastavovat Rusům majetky? Je mi to v podstatě jedno, jen nemám rád, když pliveme na vlastní zásady a používáme dvojí metry. Ideologie umí zdůvodnit cokoliv. Ale podstata je jen jedna. A když přijdeme o podstatu, pak nejsme nic jiného, než zloději, podvodníci a lháři.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.