Munzar (ODS): Výzvy Finanční správy kvůli EET byly nezákonné

10.05.2021 10:21 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k výzvám novomanželům k doložení detailů nákladů svatby

Munzar (ODS): Výzvy Finanční správy kvůli EET byly nezákonné
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Soud potvrdil to, co jsem říkal od začátku ministryni financí, že výzvy Finanční správy byly nezákonné.

Jistě si na to vzpomenete, v roce 2018 dostalo 95 novomanželských párů od berňáku výzvu, aby mu šťastní novomanželé sdělili: kde měli svatbu, kolik na ní měli hostí apod., a to i ty, kteří měli hostinu doma. Berňák jim hrozil dokonce půl milionovou pokutou.

Tehdy jsem kvůli tomu ministryni financí interpeloval ve Sněmovně, dokonce několikrát. Upozorňoval jsem na to, že se jedná o nezákonný postup, exces a zneužití paragrafů daňového řádu. Paní ministryně to zlehčovala a sveřepě trvala na svém, že je to v pořádku, o žádný exces se nejedná a berňák postupoval správně.

Nyní soud rozhodl o tom, že výzvy byly protizákonné. Má to smysl! Má smysl se ptát a upozorňovat na nezákonné postupy, aby už se neopakovaly.

Úkolem demokratického politika je chránit práva občanů před roztahováním státní moci. Bohužel s touto vládou jsme svědky tendencí k ochraně státní moci na úkor občana. A pokud ministr podobné postupy obhajuje, tak k tomu jen přispívá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Liberecký kraj vydává tradiční ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců

16:50 Hejtman Půta: Liberecký kraj vydává tradiční ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců

Liberecký kraj opět po roce představuje výsledky své dosavadní práce. Činí tak každoročně, a to pros…