Navrátil (KDU-ČSL): Kraj zřídil linku dobrovolnické pomoci pro seniory bez internetu

23. 3. 2020 22:41

Moravskoslezský kraj zřídil telefonní linku dobrovolnické pomoci pro seniory, kteří nemají přístup k internetu.

Navrátil (KDU-ČSL): Kraj zřídil linku dobrovolnické pomoci pro seniory bez internetu
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)
reklama

 

Ke krajskému dobrovolnickému portálu Spolu to dáme – spolu.msk.cz, na kterém mohou jednotlivci i organizace nabízet dobrovolnickou pomoc, zřídil Moravskoslezský kraj navíc telefonní linku pro seniory, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích. 

„Dobrovolnický portál funguje jako jakási burza práce – pohlídám děti, nakoupím, vyvenčím psa, vyzvednu léky, uklidím, ušiju roušku a podobně. Uvědomujeme si, že je ale spousta lidí, kteří nemohou tuto dobrovolnickou pomoc využít, protože nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí ve využívání chytrých mobilů a moderních technologií. Jde hlavně o seniory. Proto jsme zřídili telefonickou linku, která je pro tuto skupinu obyvatel uživatelsky přívětivější,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Náměstek hejtmana pro sociální záležitosti Jiří Navrátil upřesnil, že linka začne fungovat v úterý 24. března, k dispozici seniorům bude každý všední den včetně víkendů. „Podnět na zřízení linky jsme dostali přes krajský facebook od seniora, který je aktivní na internetu, ale zná spoustu starších lidí, kteří nejsou zběhlí surfovat na internetu přes sociální sítě nebo webové stránky,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil s tím, že pracovnice krajského úřadu, které budou telefonní linku obsluhovat, pomohou seniorům vyhledat dobrovolnickou pomoc z krajského portálu Spolu to dáme. 

Prosím seniory, kteří by naopak pomoc nabídnout chtěli, aby na telefonickou linku nevolali. Jejich nabídku totiž není možné telefonicky zprostředkovat,“ upozornil náměstek hejtmana Jiří Navrátil.  

Nová telefonní linka ke krajskému dobrovolnickému portálu Spolu to dáme – spolu.msk.cz pro seniory: 595 622 595 

Provozní doba infolinky: Každý den od 8:00 do 18:00 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?

8:39 Fiala (SPD): Takže Jourová i Donathová lhaly?

Komentář na facebookovém profilu k nepravdivým vyjádřením Věry Jourové.