Nekl (KSČM): A jak šel čas

17.01.2017 4:33 | Zprávy
autor: PV

Píše se rok 2017. Doba se změnila a my s ní. Naše děti a vnoučata nás doslova donutily naučit se pracovat s Facebookem, Twittrem, používat tablet, prostě žít s dobou. Někdy však nezaškodí zavzpomínat.

Nekl (KSČM): A jak šel čas
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Nostalgie v rámci našeho mládí nás občas zavede tam, kam snad ani nechceme. Po cestách po kraji jsem v jednom hloučku se zájmem poslouchal, jak vše bylo lepší, jak byly levné potraviny a vlastně nám nic nechybělo. V euforii našeho mládí jsme zapomněli i na to, že banány a mandarinky jsme vídali většinou o Vánocích, a to ještě s velkými frontami. Čekalo se na maso i toaletní papír. Jednu výhodu však ta doba měla. Bylo nám dvacet a měli jsme život před sebou. Jezdili jsme na chmel a čekali, co všechno nám budoucnost přinese.

Po chvíli diskutující uznali, že platy byly tehdy menší a některé potraviny naprosto nedosažitelné. Dnes najdeme na pultech obchodů široký sortiment a můžeme si vybrat, co skončí v našem nákupním košíku. Tehdy také byly menší sociální rozdíly, lidé měli nárok na práci a voda byla levnější. Nakonec však zvítězila pozitiva dneška. Přesto je třeba se s nadcházejícími poslaneckými volbami zamyslet nad tím, jaký bude mít KSČM program. Je třeba se bezesporu zasadit o sociální stabilitu našeho státu, dosáhnout toho, aby nedošlo k dalšímu skokovému zdražení vody, která se stává strategickou surovinou, a vlastnictví vodárenských společností se opět vrátilo do rukou obcí a měst. Je také nutné posuzovat jednotlivé regiony v rámci možnosti pracovních příležitostí a ne pouze zprůměrovaným číslem z celé republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…