Němeček: ČSSD odmítá názor zemanovců, aby senioři a děti platili zdravotní pojištění

16.10.2013 13:15 | Zprávy
autor: ČSSD

ČSSD zcela zásadně nesouhlasí s názorem SPOZ, vyjádřeným ve veřejné předvolební diskusi dr. Lubomírem Nečasem, že by si čeští důchodci mohli platit zdravotní pojištění a za nezletilé děti by toto pojištění mohli platit rodiče.

Němeček: ČSSD odmítá názor zemanovců, aby senioři a děti platili zdravotní pojištění
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Takovéto změny sociální demokracie rozhodně nepřipustí.

Tyto spekulace se objevily v dnešním tisku s odkazem na kandidáta strany SPOZ L.Nečase, který uvedl, že jde o praxi zcela obvyklou například v sousedním Německu či Izraeli.

Sociální situace řady českých seniorů stejně jako rodin s dětmi je v ČR obtížná a nelze ji srovnávat například právě se sousedním Německem. Právě tyto dvě skupiny obyvatel byly totiž nejvíce postiženy asociální politikou předchozí pravicové vlády. ČSSD proto zásadně odmítá úvahy, že by měly navíc platit zdravotní pojištění.

ČSSD považuje stávající systém, kdy za nevýdělečně činné platí zdravotní pojistné stát, za odpovídající. Trváme však na tom, že výše této platby musí být výrazně zvýšena (minimálně o celkovou částku 7,2 miliardy Kč oproti letošnímu roku) a poté pravidelně valorizována. Úvahy o přímé platbě pojistného seniory a rodinami s dětmi problém financování zdravotnictví významným způsobem neřeší, naopak vnáší zbytečný neklid mezi tyto skupiny spoluobčanů.

Svatopluk Němeček, stínový ministr zdravotnictví ČSSD

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ferčíková Konečná (Zelení): Odmítáme zneužívání historie k vyvolávání strachu

22:12 Ferčíková Konečná (Zelení): Odmítáme zneužívání historie k vyvolávání strachu

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k jednání Poslaneké sněmovny o sjezdu Sudetoněmecké…