Němečková Crkvenjaš (ODS): Bezplatné opravy elektra s opravárnou jsou zpět

07.09.2022 6:34 | Zprávy
autor: PV

Bezplatné opravy nefunkčních elektrospotřebičů. To je hlavní náplň unikátní akce, která v Opavě díky velkému zájmu veřejnosti i nadále pokračuje až do konce roku 2022.

Němečková Crkvenjaš (ODS): Bezplatné opravy elektra s opravárnou jsou zpět
Foto: Facebook Zdenky Němečkové Crkvenjaš
Popisek: Zdenka Němečková Crkvenjaš

Lidé si mohou nechat zdarma opravit televizi, pračku nebo třeba sušičku. Tento projekt pomáhá snižovat produkci elektroodpadů a také upozorňuje na důležitost správného nakládání s vysloužilými spotřebiči. 

Za spolupráce Moravskoslezského kraje, kolektivního systému ASEKOL, společností OPRAVÁRNA a Charity Opava pokračuje projekt zaměřený na opravy nefunkčních elektrospotřebičů v Opavě v těchto termínech: So 1.10.2022, So 5.11.2022, So 3.12.2022 vždy od 9:00 do 17:00. OPRAVNA bude sídlit v zelené kontejnerové sestavě před areálem Chráněných dílen Charity Opava na adrese Přemyslovců 3 v Opavě.

Projekt vznikl za podpory Moravskoslezského kraje a tímto paní radní děkujeme, že se rozhodla podpořit udržitelnost a ve spolupráci týkající se oprav nefunkčních spotřebičů pokračovat.“ Na správné nakládání s elektroodpady kraj přispívá dlouhodobě. Je dobře, že množství vytříděného elektra každoročně stoupá. Pořád ale máme velké rezervy, proto je na místě upozorňovat na to, že fény, varné konvice nebo třeba mikrovlnky do obyčejné popelnice nepatří. Chceme lidem vzkázat, že nefunkční spotřebič se nemusí vždycky vyhodit, někdy je možné jej nechat opravit. Šetří se tím peníze i životní prostředí,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…