Niedermayer (TOP 09): Jan Sokol byl skvělý, vzdělaný, kultivovaný a moudrý člověk

16.02.2021 17:07

Komentář na facebookovém profilu ke smrti Jana Sokola.

Niedermayer (TOP 09): Jan Sokol byl skvělý, vzdělaný, kultivovaný a moudrý člověk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Jan Sokol byl skvělý, vzdělaný, kultivovaný a moudrý člověk. Pamatuji si ho nejen z doby, kdy jsme spolu léta působili ve Správní radě Masarykovy University, i ze setkání poté.

Mnohokrát mne napadlo, že naše země občas jen těsně na křižovatce uhnula na špatnou cestu. Jednou z těchto křižovatek byly presidentské volby v roce 2003. Tehdy presidenta volili poslanci a volby se odehrávaly po parlamentních volbách roku 2002, kdy po "ukončení" Opoziční smlouvy v parlamentu zvítězila ČSSD (vládla s minimální většinou) a komunisté dosáhli na 38 poslaneckých mandátů.

Ve třetím kole presidentské volby se postavil Václavu Klausovi Jan Sokol, jako kandidát vládní většiny. Ve třetím kole byl hlasy komunistů na Hrad dosazen Václav Klaus (který ve druhém kole porazil Miloše Zemana, který se poté z politiky údajně stáhl). Mimo jiné, i tehdy byla "na stole " otázka odsunu Sudetských Němců, kterou úspěšně o několik let použil Miloš Zeman na další křižovatce, kde naše země (dle mého názoru) zvolila špatný směr - proti Karlu Schwarzenbergovi.

To, že se v roce 2003 nestal presidentem Jan Sokol, ale Václav Klaus, dle mého názoru neudělalo naši zemi lepší. Na velmi dlouhá léta. Neb naše země potřebuje na Hradě člověka odpovědného, moudrého, poctivého a vyznávající jasné zásady. Aby byl vzorem pro ostatní (či aspoň jejich část). Pokud tam takový člověk není, promítá se to do celého fungování naší země. Pan Sokol takovým člověkem byl a bude v naší zemi chybět.

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michalik (STAN): Disponibilní prostředky ve výši 137 milionů korun převedeme do rezervy

9:20 Michalik (STAN): Disponibilní prostředky ve výši 137 milionů korun převedeme do rezervy

Rada projednala čerpání rozpočtu z loňského roku a rozdělení zůstatku hospodaření, část prostředků n…