Niedermayer (TOP 09): Je třeba se vrátit k debatě o přijetí eura a vést ji odpovědně

01.11.2015 12:24 | Zprávy
autor: PV

Europoslance doprovodili ho poslanci za TOP 09 Leoš Heger a Zdeněk Bezecný, krajský předseda Tomáš Bouzek a místopředseda Pavel Klíma.

Niedermayer (TOP 09): Je třeba se vrátit k debatě o přijetí eura a vést ji odpovědně
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

„Má přijmout Česká republika euro?“ Téma, které v současnosti zatlačují do pozadí především otázky bezpečnosti a uprchlická vlna. „K debatě o přijetí eura je ale třeba se vrátit – a vést ji opravdu odpovědně. Domnívám se, že struktura naší ekonomiky a dosažené přiblížení k zemím eurozóny dělá z přijetí eura atraktivní možnost. Pokud se Evropa bude vyvíjet tak, jak se zdá, do konce dekády bychom mohli euro přijmout. Záleží na odvaze dnešní vlády. Nejde totiž dominantně o ekonomické, nýbrž silně politické rozhodnutí, které ale má ekonomické důsledky,“ je přesvědčen bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermeyer.

S tím souhlasí i Pavel Klíma, předseda TOP 09 Táborsko. „Slova Luďka Niedermayera potvrdila nechuť současné vlády byť jen debatovat o otázkách u lidí ne příliš oblíbených. Přičemž k přijetí eura jsme se zavázali v přístupové smlouvě k EU, nyní se často téma používá ke strašení lidí. Jak symptomatické i pro ustrašené postoje při řešení uprchlické krize.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…