Niedermayer (TOP 09): Je třeba se vrátit k debatě o přijetí eura a vést ji odpovědně

01.11.2015 12:24 | Zprávy
autor: PV

Europoslance doprovodili ho poslanci za TOP 09 Leoš Heger a Zdeněk Bezecný, krajský předseda Tomáš Bouzek a místopředseda Pavel Klíma.

Niedermayer (TOP 09): Je třeba se vrátit k debatě o přijetí eura a vést ji odpovědně
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

„Má přijmout Česká republika euro?“ Téma, které v současnosti zatlačují do pozadí především otázky bezpečnosti a uprchlická vlna. „K debatě o přijetí eura je ale třeba se vrátit – a vést ji opravdu odpovědně. Domnívám se, že struktura naší ekonomiky a dosažené přiblížení k zemím eurozóny dělá z přijetí eura atraktivní možnost. Pokud se Evropa bude vyvíjet tak, jak se zdá, do konce dekády bychom mohli euro přijmout. Záleží na odvaze dnešní vlády. Nejde totiž dominantně o ekonomické, nýbrž silně politické rozhodnutí, které ale má ekonomické důsledky,“ je přesvědčen bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermeyer.

S tím souhlasí i Pavel Klíma, předseda TOP 09 Táborsko. „Slova Luďka Niedermayera potvrdila nechuť současné vlády byť jen debatovat o otázkách u lidí ne příliš oblíbených. Přičemž k přijetí eura jsme se zavázali v přístupové smlouvě k EU, nyní se často téma používá ke strašení lidí. Jak symptomatické i pro ustrašené postoje při řešení uprchlické krize.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.