Niedermayer (TOP 09): Trump, Babiš, Erdogan

11.10.2019 8:36

Komentář na facebookovém profilu k tureckému útoku na severní Sýrii

Niedermayer (TOP 09): Trump, Babiš, Erdogan
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer
reklama

Rozhodnutí presidenta Trumpa "vyklidit" část Syrie pro operace turecké armády neznepokojilo jen evropské politiky (obava vzniku dalšího konfliktu a důsledky do migrace). Proti rozhodnutí "svého" presidenta se staví i část jeho strany.

Ostatní by asi mělo šokovat to, jak president Trump komunikuje, co může udělat vojenská supervelmoc číslo 1 (viz jeho tweet, americký prezident pohrozil, že „totálně zničí a vymaže z povrchu zemského“ tureckou ekonomiku, jestliže Ankara podnikne v reakci na stahování amerických vojáků ze Sýrie cokoli, co bude Donald Trump považovat za překročení určité hranice).

Dalším nemilým překvapením je pro mne to, co v této souvislosti udělal český premiér, který se zřejmě považuje za "řešitele" všech trablů světa. Ten totiž jménem V4 při jednání s tureckým presidentem toto řešení, které může zahrnovat razantní persekuci Kurdů tureckou armádou, dle informací HN, podpořil. A záhy tento jeho postup, jdoucí proti linii EU, odmítly 2 země z V4 (ZDE).

Jako by nestačilo, že mnoho trablů dnešního světa nemá snadné řešení. Chaotické a nepromyšlené akce politiků, jako je pan Trump nebo dnešní český premiér, umí tento svět ještě podstatně zhoršit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

22:16 Onderka (ČSSD): Jak by měly vypadat levicové daně

Dramatický spor o způsob rušení tak zvané superhrubé mzdy otevřel konečně po delší době skutečně pol…