Niedermayer (TOP 09): Věra Jourová možná postrádala jasnější podporu hnutí ANO

10.10.2014 21:31 | Zprávy
autor: TOP 09

Jménem českých poslanců v Evropské lidové straně chci paní Jourové pogratulovat k tomu, že prošla slyšením v Evropském parlamentu a že ji čtyři výbory EP doporučily ke schválení za člena Evropské komise na základě konsenzu a bez hlasování.

Niedermayer (TOP 09): Věra Jourová možná postrádala jasnější podporu hnutí ANO
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

„Jménem českých poslanců v Evropské lidové straně chci paní Jourové pogratulovat k tomu, že prošla slyšením v Evropském parlamentu a že ji čtyři výbory EP doporučily ke schválení za člena Evropské komise na základě konsenzu a bez hlasování. Slyšení bylo náročné a rozsah portfolia do jisté míry ospravedlňoval obecnost odpovědí, což ovšem přispělo k požadavku na doplnění. Jsem potěšen, že paní Jourová na rozdíl od jiných kandidátů nečelila tlaku od některé z národních delegací poslanců. Možná ale postrádala jasnější podporu “jejího” hnutí ANO. Rozhodující je, že při slyšení uspěla a nyní musí doufat v úspěch celé komise při parlamentním hlasování na konci měsíce. Osobně se pak těším, že s paní komisařkou, stejně jako s celou Junckerovou komisí, budeme spolupracovat“, říká Luděk Niedermayer, předseda české národní delegace v poslaneckém klubu ELS.

„Paní Jourová bude jistě dobrou komisařkou a mě osobně přesvědčila o tom, že bude chtít úzce spolupracovat a komunikovat s Evropským parlamentem, což je na základě zkušenosti z minulosti základem úspěchu. Jako předseda právního výboru EP se těším na spolupráci s komisařkou odpovědnou za spravedlnost a ochranu spotřebitele. Portfolio paní Jourové je velmi rozsáhlé, ale přesto věřím, že svoji misi v Evropské komisi dobře zvládne. Jsem přesvědčen, že paní Věra Jourová prokáže, že si plně zasloužila podporu, kterou jsem její kandidatuře vyjadřoval po celou dobu schvalovacího procesu“, říká Pavel Svoboda, předseda právního výboru EP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…