Nouza (Pro Prahu): Pražané, metro D nebude

1.9.2018 9:20 odp.

Tak pročítám denní tisk: „Praha neschválila společný podnik pro metro D“, „Podnik pro metro D s Pentou narazil“, „Radní odmítli společný podnik DPP a Penty k metru D“. V konečném důsledku to znamená, že metro D nebude.

Nouza (Pro Prahu): Pražané, metro D nebude
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jiří Nouza

Město má v podstatě dvě možnosti, jak takové metro postavit. Buď metro postaví samo, což předpokládá, že připraví projekt, rozhodne, kudy trasa povede, vykoupí pozemky, požádá o územní rozhodnutí, a pak o stavební povolení. Není to cesta jednoduchá, ale zcela jistě řešitelná. Bohužel současná koalice ANO, ČSSD, STAN, KDU-ČSL a Zelení se za čtyři roky, co vládne, neposunula po této cestě ani o centimetr. Rozuměj, Pražane, tvé město neudělalo vůbec nic.

Protože jde především pro radní o cestu složitou a plnou překážek, vymyslí cestu jinou. Cestu společného podniku se soukromým investorem, který významnou část oné práce odvede. Řeč je o té samé  koalici ve složení ANO, ČSSD, STAN, KDU-ČSL a Zelení. Jenže světe div se, po třech letech příprav tohoto projektu, na samém jeho konci, část z těch, kteří se toho účastnili, řekne NE. Příklad? Náměstkyně Kolínská za Zelené sedí jak v Radě, tak v Dozorčí radě Dopravního podniku, kde se mimochodem potkává se starostou Hlubočkem ze STAN a dalšími. Copak oni tři roky nevěděli, co připravují, nevěděli co schvalují? Oba orgány přece měly přehled o tom, na čem se strategicky pracuje. A výsledek? Rozuměj, Pražane, neudělali jsme vůbec nic.

Tedy kromě toho, že jsme se udrželi v křeslech. V prvním případě bychom byli ohrožení zjevnou neschopností pozemky vykoupit, ve druhém případě by na nás padlo podezření, že nejsme schopni napsat smlouvu, která by byla pro město přijatelná. A paní náměstkyně Kolínská? Chlubí se v médiích slovy:“ Je to vítězství zdravého rozumu..“

Promiňte, ale já to považuji za vítězství neschopnosti a hlouposti.

Jiří Nouza, kandidát STAROSTŮ PRO PRAHU zodpovědný za oblast dopravy

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Nějaký zvláštní zájem hnutí ANO?

21:15 Farský (STAN): Nějaký zvláštní zájem hnutí ANO?

Komentář na facebookovém profilu k snaze opozice o sesazení Víta Rakušana z postu ministra vnitra