Novák (ANO): Připojili byste se k hromadné žalobě proti Bohemia Energy?

02.11.2021 18:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k Bohemia Energy.

Novák (ANO): Připojili byste se k hromadné žalobě proti Bohemia Energy?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Marek Novák

A co Vy? Připojili byste se k hromadné žalobě proti Bohemia Energy?

Zatímco cena elektřiny pomalu klesá, nervozita bývalých klientů BE prudce stoupá. Údajné zjištění, že společnost má mít stále u svých dodavatelů nakoupený plyn i elektřinu za stovky milionů korun, které svým zákazníkům nedodala a vzhledem k ukončení činnosti už ani nedodá. V létě nakoupili levnou elektřinu pro své zákazníky. Nyní na této elektřině mají zisk půl miliardy korun a snaží se "zásoby" převézt na jiný právní subjekt. Řešení, zda jde u této loupeže za bílého dne o využití díry v zákonech, může poskytnout jen soud. To však nic neřeší pro 900 000 odběratelů, z nichž se mnozí lidé mohou dostat do neřešitelné finanční tísně. Zde musí efektivně a rychle pomoci stát a z čeho jiného, než z peněz daňových poplatníků, tedy občanů. Z pohledu mnohých odborníků bude třeba legislativně zasáhnout, aby byl stát schopen právě rychle a efektivně pomoci, v ideálním případě zamezit vzniku těchto situací. Liberalizace trhu přinesla možná výhodnější ceny, rozhodně ale ne jistotu občanům, právě naopak, vidina nízké ceny otupila obezřetnost. Zde bych mohl zmínit ono Baťovo heslo "Levná věc, dvakrát zaplacená..."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.