Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

29.10.2020 12:39 | Zprávy
autor: PV

Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra oznámil společnou dohodu s předsedy ostatních senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu pro 13. funkční období.

Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období
Foto: archiv Zdeňka Nytry
Popisek: Senátor Zdeněk Nytra

Dojde ke snížení počtu místopředsedů, nově budou pouze čtyři. Zdravotní a sociální výbor se rozdělí na dva samostatné. Komise pro audity z EU se stane komisí stálou.

„Dohodli jsme se s paní předsedkyní a pány předsedy dalších senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu. Symbolicky jsme si podali ruku na uspořádání orgánů v Senátu pro 13. volební období. Dohodli jsme se na snížení počtu místopředsedů – v následujícím funkčním období budeme mít předsedu (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09), prvního místopředsedu (nominuje senátorský klub STAN) a tři místopředsedy (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dále jsme se dohodli na obsazení jednotlivých výborů. Na základě vzájemné dohody dochází k rozdělení sociálního a zdravotního výboru na výbory dva – výbor zdravotní a výbor pro sociální politiku. Ostatní výbory zůstávají ve stejném složení. V komisích dojde k jedné změně – dočasná komise pro audity z EU se mění na komisi stálou. Podvýbor VUZP jsme se rozhodli změnit na podvýbor pro regiony v transformaci. S jednotlivými předsedy jsme se domluvili na nominacích na předsedy výborů, komisí a podvýborů, včetně místopředsedů. V tuto chvíli můžeme společně deklarovat, že jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období. Rád bych také poděkoval předsedům ostatních klubů za rychlé a konstruktivní jednání,“ sdělil předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…