Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

29.10.2020 12:39

Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra oznámil společnou dohodu s předsedy ostatních senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu pro 13. funkční období.

Nytra (ODS): Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období
Foto: archiv Zdeňka Nytry
Popisek: Senátor Zdeněk Nytra
reklama

Dojde ke snížení počtu místopředsedů, nově budou pouze čtyři. Zdravotní a sociální výbor se rozdělí na dva samostatné. Komise pro audity z EU se stane komisí stálou.

„Dohodli jsme se s paní předsedkyní a pány předsedy dalších senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu. Symbolicky jsme si podali ruku na uspořádání orgánů v Senátu pro 13. volební období. Dohodli jsme se na snížení počtu místopředsedů – v následujícím funkčním období budeme mít předsedu (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09), prvního místopředsedu (nominuje senátorský klub STAN) a tři místopředsedy (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dále jsme se dohodli na obsazení jednotlivých výborů. Na základě vzájemné dohody dochází k rozdělení sociálního a zdravotního výboru na výbory dva – výbor zdravotní a výbor pro sociální politiku. Ostatní výbory zůstávají ve stejném složení. V komisích dojde k jedné změně – dočasná komise pro audity z EU se mění na komisi stálou. Podvýbor VUZP jsme se rozhodli změnit na podvýbor pro regiony v transformaci. S jednotlivými předsedy jsme se domluvili na nominacích na předsedy výborů, komisí a podvýborů, včetně místopředsedů. V tuto chvíli můžeme společně deklarovat, že jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období. Rád bych také poděkoval předsedům ostatních klubů za rychlé a konstruktivní jednání,“ sdělil předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Dlouhodobé nošení roušky způsobuje u dětí závažné komplikace

17:27 Majerová Zahradníková (Trikolóra): Dlouhodobé nošení roušky způsobuje u dětí závažné komplikace

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 4. 2021 k bodu Informace vlády o podmínkách vstupu …