ODS: Hynek Hanza zvítězil v doplňovacích volbách do Senátu

13.06.2020 18:19

V doplňovacích volbách do Senátu na Teplicku zvítězil Hynek Hanza. Po sečtení všech hlasů získal 57 % hlasů a porazil tak protikandidáta Zdeňka Bergmana. Senátorský klub ODS bude mít tak 19 členů. Hynek Hanza se vzdá postu krajského zastupitele a bude se naplno věnovat funkci senátora a teplického primátora.

ODS: Hynek Hanza zvítězil v doplňovacích volbách do Senátu
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Moc Vám všem děkuji za podporu a důvěru, díky níž jste mě zvolili do Senátu Parlamentu ČR. Moje radost z volebního úspěchu je poněkud zkalena tím, v jaké situaci k těmto volbám došlo – my všichni jsme ztratili nesmírně cenného člověka, pana Jaroslava Kuberu, který zde bude velmi chybět. Ze všech sil se budu snažit pokračovat v odkazu Jaroslava Kubery, ve slušné a zodpovědné politice, kterou jsme společně tvořili na teplické radnici. Chci být dobrým senátorem i pro ty z vás, kteří jste podporovali jiné kandidáty,“ říká primátor města Teplice Hynek Hanza.

„Blahopřeji Hynkovi Hanzovi k vynikajícímu výsledku! Mám velkou radost. Obhajovat senátorský mandát po jedinečném Jaroslavu Kuberovi bylo obtížné, pan primátor Hanza to dokázal. Moc děkuji našim voličům na Teplicku a všem, kteří na dálku vyjadřovali podporu,“ dodává předseda ODS Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Ptám se ještě jednou. Co konkrétně chcete dělat s problémem zdražování?

18:11 Michálek (Piráti): Ptám se ještě jednou. Co konkrétně chcete dělat s problémem zdražování?

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – doplnění interpelace premiéra Babiše k řeš…