ODS: Jsme připraveni pomoci vládě s řešením následků případného brexitu

17. 1. 2019 17:56

Občanští demokraté vítají zákon, který minimalizuje dopady brexitu na Brity žijící v zahraničí. Podle předsedy ODS Petra Fialy je žádoucí, aby Česká republika a Velká Británie zachovaly co nejlepší vztahy i po případném odchodu Británie z EU.

ODS: Jsme připraveni pomoci vládě s řešením následků případného brexitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS, ilustrační foto

Podle předsedy senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila by měla česká diplomacie pracovat na tom, aby byli podobným způsobem chráněni také Češi žijící ve Velké Británii.

„Je dobře, že ministr vnitra Jan Hamáček inicioval schůzku zástupců parlamentních stran k zákonu o odchodu Velké Británie z EU. ČR musí být dobře připravena na všechny varianty brexitu. Vláda nesmí podcenit situaci, vztahy s VB jsou pro nás důležité a je potřeba chránit i zájmy našich občanů v Británii. ODS je připravena v tomto úsilí vládě pomoci,“ řekl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

„Důležitým úkolem pro českou diplomacii bude také docílení podobné ochrany Čechů, kteří žijí ve Velké Británii. Jsem přesvědčen, že vstřícný krok v podobě přijetí zákona o ochraně Britů žijících v České republice může taková jednání usnadnit. Nutné je také to, aby byli všichni občané, kterých se případné administrativní změny dotknou, ministerstvem vnitra nebo ministerstvem zahraničí o změnách a následných krocích dostatečně informováni,“ dodal předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …