ODS: Koalice odmítla zjednodušit daňový systém

02.06.2016 10:41

Vládní poslanci měli včera dobrou příležitost zjednodušit život statisícům občanů - podpořit náš návrh a zrušit daň z nabytí nemovitosti. K překvapení ale bohužel nedošlo.

ODS: Koalice odmítla zjednodušit daňový systém
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

"Včera měli vládní poslanci dobrou příležitost zjednodušit život statisícům občanů - podpořit náš návrh a zrušit daň z nabytí nemovitosti. K překvapení ale bohužel nedošlo. Vládní koalice hlasovala proti našemu návrhu. Kvůli koalici ANO, ČSSD a KDU bude stát i nadále zbytečně brát občanům peníze, které by jim mohly zůstat.  Náš návrh by znamenal zjednodušení daňového systému, vláda se ale rozhodla jít opačným směrem Pokud bychom uspěli, lidé by při nákupu vlastního bydlení například za milion korun ušetřili 40 000 korun a to je v rodinném rozpočtu určitě znát," řekl Petr Fiala.

"Koalice odmítla nejen zrušení daně z nabytí nemovitostí, ale také její částečné snížení. Je to úplně zbytečná daň. Stát tímto způsobem příliš peněz nevybere, jen obtěžuje občany zbytečnou administrativou. Místo, aby se koalice snažila daňový systém zjednodušit, dál vše komplikuje. Nyní chce nařizovat, aby daň platil kupující, přitom stávající úprava funguje dobře," vysvětlil Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Potravinové soběstačnosti by pomohly dotace, které teď tečou na řepku

16:47 Pošarová (SPD): Potravinové soběstačnosti by pomohly dotace, které teď tečou na řepku

V zemědělském sektoru zemí EU klesla za posledních dvacet let zaměstnanost o více než třicet procent…