ODS: Musíme pomoci podnikatelům, živnostníkům a krajům

10.09.2020 10:45

ODS chce na mimořádné schůzi prosadit prodloužení prominutí sociálních odvodů malým firmám a sociálního pojištění živnostníkům do konce roku. Chce také kompenzovat krajům výpadky příjmů, spojené s koronavirovou krizí.

ODS: Musíme pomoci podnikatelům, živnostníkům a krajům
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Vláda nezvládá situaci kolem koronaviru jak po zdravotnické stránce, tak po ekonomické. Hrozí ztráta mnoha pracovních míst a tomu musíme zabránit. Proto jsme svolali mimořádnou schůzi Sněmovny, na které navrhneme: odpustit sociální odvody malým firmám a odpustit sociální pojištění živnostníkům do konce roku, také požadujeme více peněz pro kraje, které kvůli krizi přišly o peníze a nemohou pokračovat v investicích,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Setkávám se s podnikateli a živnostníky a z toho, co mi říkají, vyplývá jediné – velká část z nich je v kritické situaci. Právě z toho důvodu jsme se rozhodli přistoupit k mimořádné schůzi, protože v některých případech jde skutečně o dny. Navrhujeme opatření, která se osvědčila, fungují a nadměrně nezatěžují ani stát, ani adresáty podpory. V praxi mohou pomoci 100 000 firmám a 700 000 živnostníkům a celkově se dotknou až 1,4 milionu zaměstnanců. Tato opatření doporučila také sněmovní komise pro hodnocení pomoci v rámci covid,“ vysvětluje místopředseda klubu ODS Jan Bauer.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …