ODS: Odvolání ministra Kremlíka byla jediná správná možnost

20.01.2020 20:42 | Zprávy
autor: PV

Rozhodnutí ministerstva dopravy zaplatit za internetový obchod a aplikaci na zakoupení a ověření elektronické dálniční známky více než 400 milionů korun kritizovala ODS naprosto zásadním způsobem od prvního okamžiku jeho zveřejnění. Proto občanští demokraté odvolání ministra Kremlíka vítají.

ODS: Odvolání ministra Kremlíka byla jediná správná možnost
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Další důkaz naprosto zoufalé personální politiky předsedy vlády. Ačkoliv Andrej Babiš od začátku označoval V. Kremlíka za profesionála, jeho působení na ministerstvu bylo amatérské. Naprosto zpackaná a předražená zakázka na e-shop na dálniční známky byla jen třešničkou na dortu. Na nedostatečné zkušenosti a kompetence Vladimíra Kremlíka jsme upozorňovali od počátku. Opět se ukázalo, že jsme měli pravdu a premiér sáhl při výběru ministra vedle, jako už mnohokrát. Premiér ale nemůže ministry vybírat metodou pokus-omyl, české daňově poplatníky to totiž stojí spoustu peněz,“ říká první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

„Nejdřív musela ODS důrazně upozornit v souvislosti s e-shopem na dálniční známky na bezprecedentní pokus o loupež na ministerstvu dopravy. Odvoláním ministra Kremlíka nám dal Andrej Babiš za pravdu. Dlouhodobým pověřením řízení resortu dopravy ministrem průmyslu Andrej Babiš od ODS opět opisuje. Měli jsme to ve volebním programu už v roce 2013," říká dopravní expert ODS Stanislav Blaha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.