„ODS považuje návrh rozpočtu za příliš málo ambiciózní a nehospodárný vzhledem k možnostem, které nabízí ekonomický růst. Ten navíc nemusí trvat věčně a způsob hospodaření minulé i budoucí vlády může ČR v méně příznivých dobách způsobit vážné problémy. Z těchto důvodů ODS jako odpovědná strana tento rozpočet nepodpoří,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.
„Považujeme za selhání minulé vlády, když slíbila navýšení peněz pro zaměstnance sociálních služeb, ale už ‚opomněla‘ na toto navýšení přidat peníze do rozpočtu. Tuto chybu vlády chceme napravit a podpořit navýšení peněz pro sociální služby až o 3 mld. Kč. Chceme být konstruktivní opozicí, proto jsme představili balík sedmi zákonů, které prokazatelně zjednoduší život živnostníkům, malým podnikatelům a ve výsledku všem občanům České republiky. A tímto způsobem budeme pokračovat i nadále. Tento rozpočet ale, na rozdíl od našich návrhů, nepřináší nic dobrého, a proto jej nemůžeme podpořit,“ dodává 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV