ODS: Skokan Jakub Janda oznámil kandidaturu do Poslanecké sněmovny

12.06.2017 14:15

Reprezentant ČR ve skocích na lyžích míří do Poslanecké sněmovny. Jakub Janda to oficiálně oznámil v pátek 9. června na vrcholu Radhoště. Do voleb jde proti euru i proti Babišovi.

ODS: Skokan Jakub Janda oznámil kandidaturu do Poslanecké sněmovny
Foto: ODS
Popisek: Jakub Janda
reklama

S heslem „Odvážně k vítězství“ se vrcholový sportovec vrhá do víru politiky. Svou kandidaturu symbolicky oznámil na místě, ke kterému cítí odpovědnost a které je srdečně spjato s jeho životem. Na jeho cestě k vrcholu Radhoště ho doprovodili expert ODS pro školství a rovněž letošní kandidát do PSP ČR Václav Klaus ml. a jeho stranický šéf a blízký přítel, náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka.

„Nemohu se již dále dívat, jak je v naší zemi každým dnem omezována svoboda každodenního života a vláda hází klacky pod nohy i našim podnikatelům. Vždy jsem cítil povinnost se veřejně angažovat a dá se říct, že letos už pohár trpělivosti přetekl. Vláda má vytvářet podmínky pro rozvoj a ne překážky!“ uvedl Jakub Janda.

Dodal také, že svou kandidaturu bere s pokorou: „Poslanec je člověk placený z veřejných peněz. Jeho zaměstnavatelem jsou sami občané. Nechci se stát jedním z těch politiků, kteří odejdou do Prahy a pak je člověk vidí jednou ročně na místním plese. Chci zůstat Frenštátčanům nablízku.“

Usměvavý kandidát srší energií. Patří k jedněm z mladých a nadějných politilů moravskoslezské ODS. Společně s dnešním náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Jakubem Unuckou již pořádali řadu akcí a i politicky jsou si velmi blízcí. „Jakub Janda je člověk, který už něco dokázal. Má obrovskou vůli i energii jít za věcí, o které je přesvědčený, že je správná. Já věřím, že bude i skvělý poslanec. Frenštát si to určitě zaslouží.“ dodává ke kandidatuře Jakub Unucka.

Jakub Janda se narodil 27. dubna 1978, má syna Olivera. Studoval managment sportu a trenérství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od dětství rád sportoval a sportu se začal věnovat i profesionálně. Českou republiku reprezentuje ve skocích na lyžích již skoro 25 let.
V roce 2006 se stal vítězem Turné čtyř můstků a v témže roce se stal prvním Čechem, který vyhrál světový pohár.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: My říkáme Evropě: Nechte na nás naši technologickou neutralitu

21:32 Ministr Brabec: My říkáme Evropě: Nechte na nás naši technologickou neutralitu

Odpověď na interpelaci Jana Zahradníka na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 28. května 2020 ve věci Zel…