ODS: Vláda i nadále ztěžuje život podnikatelům

13. 2. 2020 22:56

Lhůta 45 dní na zadržování nadměrných odpočtů na DPH podle občanských demokratů ještě více zkomplikuje život podnikatelům. Poslanci ODS navrhovali například zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH na dva miliony korun obratu, tento návrh vládní koalice odmítla.

ODS: Vláda i nadále ztěžuje život podnikatelům
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Schválením daňového řadu vláda znovu utáhla šrouby svobodnému podnikání v naší zemi. Přes proklamace, jak nový daňový řád vede k elektronizaci a jednoduššímu plnění daňových povinností, budou zavedena opatření dále zhoršující život podnikatelů. Zejména prodloužením lhůty na zadržování nadměrných odpočtů z 30 na 45 dní si vláda dělá z podnikatelů poskytovatele bezplatného kontokorentního úvěru. Toto opatření zhorší cash-flow podnikatelů a firem. Peníze, které státu nepatří, by měly být co nejdříve zpět u podnikatelů, aby mohli dál rozvíjet svoje podnikání,“ říká Jan Skopeček, místopředseda poslaneckého klubu ODS.

„Kroky vlády vedou dlouhodobě ke zhoršování podnikatelského prostředí. Navzdory vládě a vládní koalici se alespoň podařilo prosadit zachování tolerance pěti dní pro pozdní podání ročních daňových přiznání bez sankcí. Velikým problémem v podnikatelském prostředí je vzrůstající administrativa. Proto jsme navrhli zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH na 2 mil. Kč. Překročení limitu pro povinnou registraci k DPH totiž znamená pro malé podnikatele a živnostníky obrovský nárůst jejich administrativních povinností. Přes mediální proklamace o snižování byrokracie tento návrh, stejně jako mnoho dalších, strany vládní koalice odmítly,“ doplňuje poslanec ODS Vojtěch Munzar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Račok (SPD): O korupci toho bylo napsáno hodně

21:56 Račok (SPD): O korupci toho bylo napsáno hodně

Věřím, že lidé naší země nejsou hluší, slepí a bez vlastního názoru.