OVV ČSSD Ostrava: Pane primátore, připomínáte nám Karolínu Peake

20.05.2014 22:09 | Zprávy
autor: cssd.cz

Výzvu panu primátorovi Ing. Petru Kajnarovi.

OVV ČSSD Ostrava: Pane primátore, připomínáte nám Karolínu Peake
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Pane primátore,

reagujeme tímto na Vaše oznámení o založení vlastního politického hnutí Ostravské forum. Je symbolické, že oznámení o založení tohoto hnutí spadá na termín, kdy uplynul rok od schválení finanční injekce ve výši 114 milionů korun za nákup pozemků a majetku od společnosti Bazaly, nedůstojným a opakovaným hlasováním ve stylu „Budeme hlasovat tak dlouho, dokud neprojde to, co si přejeme.“ Zvláštní injekci soukromému subjektu jste prosadil v době, kdy město Ostrava šetří například na sociálních službách, osekává linky městské hromadné dopravy a kdy jaksi „pozapomnělo“ přerozdělit finance na školy a školky městským obvodům ve výši téměř 160 miliónů korun. Ostravská sociální demokracie nákup pozemků a majetku na Bazalech za cenu 114 milionů korun v této těžké době nepodpořila. Stanovisko vlastní strany jste si vzal osobně a začal jste útočit do vlastních řad.

Napadením kandidátky ČSSD pro mimořádné Parlamentní volby 2013 jste završil rozchod se sociální demokracií, kdy se zdá, že jediným Vašim důvodem bylo nenaplnění Vaši osobní ambice stát se poslancem při souběhu s funkcí primátora.

Do rukou se nám v posledních dnech dostal dokument, který koluje i mezi veřejností a kde jako člen petičního výboru vybízíte k podpisové akci, která má iniciovat vznik nového politického hnutí. Jsme opravdu zaskočeni zneužíváním zaměstnanců města k realizaci podpůrné petice pro vznik Vašeho politického hnutí, když podle regionálního tisku kolují dokonce tyto petice na služebnách Městské policie. Můžeme se jen domnívat jaké „přesvědčovací“ argumenty k „dobrovolnému“ podpisu jsou vůči zaměstnancům města používány a žádáme, aby od takových postupů bylo okamžitě upuštěno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.